Borsada Hep Kazandıran 7 Hisse

Borsada bütün hisse senetlerini geniş bir zamanda takip etmek pek mümkün değil. Ama genelde iyi bir analiz için hisselerin en az üç yıllık geçmişini dikkate almak gerekir. Borsada özellikle kazandıran hisseler her zaman dikkat çekici olmuştur. Bu hisseler genelde haftalık veya aylık olarak takip edilir. Bu çalışma ile kısa vadeli değil ama üç yıllık gibi bir süre ile devamlı kazandıran hisseleri haftalık grafikleri ile araştırdık ve ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Borsada bazı hisseler ilginç şekilde hep kazandırmış ve yüksek kazanç sağlamış. Uzun vadeli bir yükseliş trendi içinde hareket etmişler. Ayrıca bu hisselerin hepsinde bazı ortak özellikler bulunuyor ki bu çalışma ile beraber hep kazandıran hisselerin 5 ortak özelliğini okumanızda fayda var. Borsada son üç yıldır hep kazandıran hisseleri aşağıda bulabilirsiniz.

1. KOZAL:

Borsada hep kazandıran hisselerin başında KOZAL. Öncelikle sektörel olarak çok avantajlı bir şirket. Altın madenciliği. Özkaynak karlılığı %35 seviyesinde ve borsa ortalamalarının üzerinde. Ayrıca bu yüksek karlılık düzenli ve artış gösteriyor. Borsada da favori hisselerden biri olan KOZAL karlılığı ve yüksek getirisi ile hep kazandıran hisselerden biri olarak öne çıkıyor. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için KOZAL Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

2. AKSİGORTA:

Borsada hep kazandıran hisselerden biri de AKSİGORTA. Sigortacılık sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kurumsal bir yapıya sahip bir şirket. Net karları ise düzenli olarak artış gösteriyor. Özkaynak karlılığı %33 gibi yüksek bir seviyede ve genelde bu seviyelerin altına inmiyor. Güçlü finansal yapısı ve iyi yönetilmesi de bu performansın kısa vadeli olmadığını gösteriyor. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için AKSİGORTA Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

3. FORD OTOSAN:

Son üç yıldır hep kazandıran hisselerden bir diğeri Ford Otosan. Otomotiv sektöründeki lider şirketlerden biri. Özellikle ihracat rakamları çok yüksek ve doğal olarak kar oranlarına yansıyor. Bu nedenle son üç yıldır düzenli olarak yükselen bir trend içinde. Özellikle hisse senedinin geri çekilme dönemleri alım için uygun fırsatlar doğuruyor. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için FORD OTOSAN Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

4. TEKFEN:

Borsada son üç yıldır hep kazandıran hisselerin bir diğeri olarak TEKFEN geliyor. TEKFEN çoğunlukla yurt dışı inşaat projeleri gerçekleştiren bir şirket. Ayrıca tarım sektöründe de faaliyet gösteriyor. Sektörel olarak avantajlı olması devamlı ve yükselen bir net kar garfiğini gösteriyor. Ayrıca özkaynak karlılığı %38 gibi yüksek bir seviyede. Yani hisse kar ederek devamlı büyüyor. Ayrıca karlılığı da düzenli. Sonuç olarak da hisseleri değer kazanıyor. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için TEKFEN Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

5. ÇEMTAŞ:

Borsada hep kazandıran hisselerden bir diğeri ÇEMTAŞ Çelik. Özellikle otomotiv sanayi için çelik üretimi ile yüksek karlılık sağlayan bir şirket. Karlılık oranlarını yıllık olarak hep artırmış. Özkaynak karlılığı ise %40 gibi çok iyi bir seviyede. Doğal olarak yüksek karlılık ile orantılı bir yükseliş içinde ve güzel bir kazanç sağlamış. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için ÇEMTAŞ Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

6. EGE ENDÜSTRİ:

Borsada hep kazandıran hisselerden biri de Ege Endüstri. Çok büyük bir şirket olmamakla birlikte sürpriz yüksek kar oranları açıklıyor olması ve yatırımcıların dikkatini çekmesi yükselişin temel nedenlerinden biri. Şirkete ait büyüme potansiyeli de dikkat çekici ve özkaynak karlılığı açısından olumlu bir görünüm sergiliyor. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için EGE ENDÜSTRİ Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

7. HEKTAŞ:

Borsada hep kazandıran hisseler arasında HEKTAŞ’ta var. Tarım sektöründe faaliyet gösteren bir şirket. Aslında dalgalı bir kar açıklaması var ama toplamda mutlaka yüksek kar elde edebilen bir hisse. Özkaynak karlılığı %54 gibi çok iyi bir seviyede. Doğal olarak bu karlılık fiyat hareketlerine de yansımış ve son yıllarda iyi bir getiri elde edilmiş. Daha detaylı bilgi ve net kar grafiği için HEKTAŞ Hisse Analizini okuyabilirsiniz.

Borsada son üç yıldır devamlı kazandıran 7 hisseyi yukarıda sıraladık. Elbette son üç yılda bu hisselerden daha fazla kazandıran hisseler olmuştur ancak bu hisselerin yükselişleri kalıcı olamamış. Yukarıdaki hisseler ise düzenli bir yükseliş trendi içinde ve devamlı bir kazanç sağlamış. Bu aşamada ilk akla gelen soru bu yükselişlerin devam edip etmeyeceği. Elbette devamlı yükselişin bir garantisi yok ancak geçmişte olduğu gibi yüksek özkaynak karlılığı ile büyüme devam ederse bu hisselerin de yükselmeye devam edeceği öngörülebilir. Ayrıca hep kazandıran hisselerin de bazı ortak özellikleri olduğu görülüyor. Bu nedenle hep kazandıran hisselerin 5 ortak özelliğini okumanızda fayda var.