Borsada Kazandıracak 5 Hisse Önerisi

Borsada en çok kazandıracak hisseler her zaman merak konusu olmuştur. 2020 yılı başı itibari ile en çok kazandıracak hisse önerilerini net kar grafiği, büyüme potansiyeli ve mevcut fiyat durumunu dikkate alarak derledik. Bu hisselerden bazıları şu an yüksek fiyatlı görülüyor ancak 2020 yılı içindeki geri çekilmeler ile yapılacak yatırımlarda yüksek getiri elde etmek mümkün olacaktır. Elbette bu çalışma için yıl içinde meydana gelebilecek olağan dışı gelişmeleri istisna olarak tutuyoruz ama öyle olsa bile aşağıdaki hisselerin çoğu borsa ortalamalarının üstünde bir performans gösterecektir.

1. ASELSAN:

En çok kazandıracak hisseler arasında olabilecek ASELSAN her zaman karını yükselten ve büyüme potansiyeli yüksek olan bir hisse. Sektör olarak avantajlı bir sektör hissesi ve ekonomik koşullardan çok fazla etkilenen bir hisse değil. Savunma sanayii sektöründe rakibi olmayan, uluslararası başarılı ve ihracat yapan bir şirket. Son yaşadığı düşüş trendinden sonra yükselen bir bant içerisinde harekete devam ediyor. ASELSAN’ın geçmişte olduğu gibi yüksek net kar açıklamaya devam edeceğini dikkate alırsak eninde sonunda yeni bir uzun vadeli yükselişin başlayacağı düşünülebilir ve mevcut fiyatı alım için uygun seviyelerde. Dolayısıyla Aselsan 2020 yılında en çok kazandıracak hisseler arasında olabilir. Daha detaylı bilgi için ASELSAN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

2. KOZA ALTIN:

Diğer bir en çok kazandıracak hisse önerisi Koza Altın karlılık oranı olarak çok iyi bir performans sergileyen bir hisse senedi. Sektör olarak avantajlı bir konumda ve rakipleri çok az. Altın madenciliği açısından önde gelen şirketlerden. Ayrıca altın fiyatlarındaki artışlardan en çok yararlanacak hisse senedi. İsitkrarlı yapısı ve düzenli karlılığı ile yerli yabancı yatırımcıların gözdesi. 2020 yılı başı itibarı ile fiyat olarak hafifi yüksek olabilir ancak fiyatın geri çekilmeleri ile yapılacak alımlarda yüksek getiri sağlaması muhtemel görünüyor. Kaldı ki son 3 yıldır uzun vadeli bir yükseliş trendinde ve hala bu trend içinde devam ediyor. Dolayısıyla 2020 yılında çok kazandırabilecek hisse senetlerinden biri olması muhtemel Daha detaylı hisse analizi için KOZA ALTIN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

3. FORD OTOSAN:

Otomotiv sektöründe en çok kazandıracak hisse önerisi olabilecek Ford Otosan otomotiv sektöründeki lider hisselerden biri. İhracat olarak en iyi şirketlerin arasında ve bu durum bilançolara olumlu yansıyor. Dolayısıyla fiyat hareketleri de devamlı yukarı doğru oluyor. Ayrıca kurumsal olarak da çok başarılı bir şirket. Her ne kadar sert yükselişler görünmese de destek seviyelerden yapılacak alımlar ile yüksek getiri potansiyeli taşıyor. 2020 yılında da yüksek karlılık olacağı öngörüsü çok da yanlış olmaz ve borsada en çok kazandıracak hisselerden biri olarak değerlendirilebilir. Detaylı bilgiler için FORD OTOSAN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

4. ÇEMTAŞ:

Diğer bir en çok kazandıracak hisse önerisi Çemtaş Çelik sanayi sektöründe karlı bir hisse senedi. Geçmiş yıllarda istikrarlı bir görünüm sergilemiş ve 2020 yılında da benzer performans göstermesi muhtemel. Her ne kadar mevcut durumda fiyat olarak yüksek görünse de yıl içinde geri çekilmeler ile yapılacak alımlarda en çok kazandıracak hisseler arasında olabilir. Daha detaylı hisse analizi için ÇEMTAŞ Hisse Analizine bakabilirsiniz.

5. TEKFEN

2020 yılında çok kazandıracak hisse senedi olarak değerlendilebilecek TEKFEN Holding devamlı kar açıklayan bir hisse senedi. Özellikle yurt dışı inşaat gelirleri yüksek düzeylerde ve bilançolarına olumlu etki yapıyor. Genel olarak uzun vadeli bir yükseliş trendi içerisinde ve 2020 yılı başı itibarı ile fiyat olarak çok uygun çünkü uzun vadeli destek seviyelerinde seyrediyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi kar açıklamalarının devam etmesi ile birlikte 2020 yılında yüksek bir getiri potansiyeli görünüyor ve en çok kazandıracak hisseler arasında olması muhtemel. Detaylı analiz için TEKFEN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

2020 yılında en çok kazandıracak hisse önerilerini yukarıda sıraladık. Elbette bu hisselerin çok kısa vadede yükselişe geçmesi beklenmeyebilir ama geçmişte olduğu gibi düşük fiyatlardan yapılacak alımlar orta vadede çok iyi kazanç sağlayabilir. Ayrıca hisse alımı aşamasında kullanmak üzere hisse alım teknikleri başlığını incelemenizde büyük fayda var.