Borsada Kazandıracak 5 Hisse Önerisi

Borsada en çok kazandıracak hisseler her zaman merak konusu olmuştur. 2021 yılı başı itibari ile en çok kazandıracak hisse önerilerini net kar grafiği, büyüme potansiyeli ve mevcut fiyat durumunu dikkate alarak derledik. Bu hisselerden bazıları şu an yüksek fiyatlı görülüyor ancak 2021 yılı içindeki geri çekilmeler ile yapılacak yatırımlarda yüksek getiri elde etmek mümkün olacaktır. Elbette bu çalışma için yıl içinde meydana gelebilecek olağan dışı gelişmeleri istisna olarak tutuyoruz ama öyle olsa bile aşağıdaki hisselerin çoğu borsa ortalamalarının üstünde bir performans gösterecektir.

1. ÜLKER:

2021 yılında en çok kazandıracak hisseler arasında olabilecek ÜLKER hisse senedi pandemi döneminde satışlarında önemli bir düşüş yaşamadı. Ayrıca pandemi sonrası bir senaryo için 2021 yılında önemli karlar elde edebilecek bir hisse görünümünde. Yurt dışı ihracatlarında 2021 yılında olabilecek artışlar da hisse senedinin fiyatını yeni zirvelere taşıyabilir. Geçmiş yıllara oranla yıllık toplam faaliyet karı da olumlu görünümde. Bu nedenle ÜLKER hisse senedini 2021 yılı için önemli potansiyeli olan hisseler arasında tutuyoruz.

2. TEKFEN

2021 yılında çok kazandıracak hisse senedi olarak değerlendilebilecek TEKFEN Holding devamlı kar açıklayan bir hisse senedi. Özellikle yurt dışı inşaat gelirleri yüksek düzeylerde ve bilançolarına olumlu etki yapıyor. Genel olarak uzun vadeli bir yükseliş trendi içerisinde ve 2021 yılı başı itibarı ile fiyat olarak çok uygun çünkü uzun vadeli destek seviyelerinde seyrediyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi kar açıklamalarının devam etmesi ile birlikte 2021 yılında yüksek bir getiri potansiyeli görünüyor ve en çok kazandıracak hisseler arasında olması muhtemel. Ayrıca temettü verecek olması da çok olumlu bir etken. Detaylı analiz için TEKFEN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

3. KOZA ALTIN:

Diğer bir en çok kazandıracak hisse önerisi Koza Altın karlılık oranı olarak çok iyi bir performans sergileyen bir hisse senedi. Sektör olarak avantajlı bir konumda ve rakipleri çok az. Altın madenciliği açısından önde gelen şirketlerden. Ayrıca altın fiyatlarındaki artışlardan en çok yararlanacak hisse senedi. İsitkrarlı yapısı ve düzenli karlılığı ile yerli yabancı yatırımcıların gözdesi. 2021 yılı başı itibarı ile fiyat olarak hafifi yüksek olabilir ancak fiyatın geri çekilmeleri ile yapılacak alımlarda yüksek getiri sağlaması muhtemel görünüyor. Kaldı ki son 3 yıldır uzun vadeli bir yükseliş trendinde ve hala bu trend içinde devam ediyor. Dolayısıyla 2021 yılında çok kazandırabilecek hisse senetlerinden biri olması muhtemel Daha detaylı hisse analizi için KOZA ALTIN Hisse Analizine bakabilirsiniz.

4. TOFAŞ OTO:

Otomotiv sektöründe 2021 yılında en çok kazandıracak hisse önerisi olabilecek Tofaş Oto, sektöründeki lider hisselerden biri. Otomotiv satışlarında yüksek oranlar ile faaliyet karlılığı var ve bu durum bilançolara olumlu yansıyor. Dolayısıyla fiyat hareketleri de devamlı yukarı doğru oluyor. Ayrıca kurumsal olarak da çok başarılı bir şirket. Her ne kadar sert yükselişler görünmese de destek seviyelerden yapılacak alımlar ile yüksek getiri potansiyeli taşıyor. 2021 yılında da yüksek karlılık olacağı öngörüsü çok da yanlış olmaz ve borsada en çok kazandıracak hisselerden biri olarak değerlendirilebilir. Detaylı bilgiler için TOASO Hisse Analizine bakabilirsiniz.

5. TÜPRAŞ:

2021 yılında en çok kazandırabilecek diğer bir hisse önerisi TÜPRAŞ. Pandemi döneminde petrol fiyatlarında çöküş ile birlikte bilançolarında zarar eden hisse senedi 2021 yılı ile birlikte tekrar eski günlerine dönebilir. Özellikle pandeminin sona ermesi beklentisinden en çok faydalanacak hisselerden birisi Tüpraş. Tekrar taşımacılık ve enerji tüketimi artarsa rafineri üretimleri de artacaktır. Bu nedenle Tüpraş 2021 yılında en çok kazandıracak hisse senetlerinden biri olabilir. Ayrıca kar etmesi ile birlikte tekrar temettü verme potansiyeli de doğacaktır. Daha detaylı hisse analizi için TÜPRAŞ Hisse Analizine bakabilirsiniz.

2021 yılında en çok kazandıracak hisse önerilerini yukarıda sıraladık. Elbette bu hisselerin çok kısa vadede yükselişe geçmesi beklenmeyebilir ama geçmişte olduğu gibi düşük fiyatlardan yapılacak alımlar orta vadede çok iyi kazanç sağlayabilir. Ayrıca hisse alımı aşamasında kullanmak üzere hisse alım teknikleri başlığını incelemenizde büyük fayda var.