Borsadan Para Kazanmak

Borsa para kazanmak için harika bir yatırım aracıdır ve para kazanmak çok kolaydır. Ama herseyin bir kuralı oldugu gibi borsada da basit ama kritik kurallar vardır.

Trafikte kuralsız araba kullanmak kazaya neden olacagı gibi kuralsız borsada yatırım yapmak kesinlikle zarara neden olur. Herseyden önce terim olarak birileri Borsada Oynamak gibi seylerden bahsediyorsa zaten bastan kaybetmeye mahkumdur.
Borsa bir yatırım aracıdır ve hisse alanlar yatırımcıdır. Kendinizi yatırımcı degil ama borsa oynayan olarak niteliyorsanız kaybetmeye hazır olun. Borsada günlük alım satım yaparak, gazete dergi haberleri ile veya sadece teknik analiz yaparak hicbir yere varamazsınız. Kazandıgınız günler olur, kaybettiginiz günler daha çok olur ve zarar edersiniz. Sonra duygusal kontrolunuzu kaybeder ve daha cok alım satım yaparsınız. Her saat hisseleri kontrol etmeye baslayip, acele karar vermeye baslarsınız. Hisse fiyatlarinin devamlı manipule edildigi gibi borsa efsanelerine inanmaya başlarsınız ve daha cok para kaybedersiniz.

Borsada kendinizi bir yatırımcı olarak hissedip, hisse hareketlerinin temelini anladığınız anda para kazanmaya başlarsınız. Basit ama etkili kurallar ile ve biraz sabırlı olarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Yatırımcı olmak buradaki kilit kelimedir. Normalde hiçkimse parasını değersiz bir arsaya veya motoru bozuk bir arabaya yatırmaz. Veya her gün kendine arsa alıp satmaz. Arsa veya araba almak bir yatırımdır. Alım yapmadan once herkes dikkatli olur ve küçük de olsa araştırma yapar. Ama ilginç bir sekilde insanlar, hisse senedi alırken sadece birkaç teknik analiz sekline uygun olduğu için veya gazetede okuduğu için büyük paralarla alım yapabiliyor. Oysa hisse senedi almak da bir yatırımdır. Akıllı yatırımcılar kazanır, borsa oynayanlar kaybeder. Sonuçta borsa para kazanmak icin harika bir fırsattır ve doğru stratejiler ile para kazanmak cok kolaydır.

Bu sitede borsadan yatırım yaparak para kazanmak için denenmis ve para getirmiş bilgiler ve teknikler yer almaktadir. Acemi veya uzman yatırımcı olan herkes için çok önemli olan bu bilgiler binlerce sayfa kitap ve yaşanmıs tecrübeler doğrultusunda hazırlanmıstır. Burada Stratejik Borsa Analizi, Hisse Seçimi, Yatırım teknikleri konularinda sihirli bilgilere sahip olabilirsiniz.